Znamy obsadę „Thora: Mrocznego świata”

Za niecały miesiąc, 8 listopada, do polskich kin trafi Thor: Mroczny świat – kontynuacja filmów Thor i Avengers. Dzięki uprzejmości The Walt Disney Company Polska znamy już obsadę polskiej wersji. Pewnym zaskoczeniem, choć zapewne nie dla wszystkich, może być zmiana głosu głównego bohatera, który w Avengers przemawiał głosem Łukasza Nowickiego, zaś w Mrocznym świecie dubbingowany jest przez Piotra Grabowskiego. Zachowano jednak pozostałe głosy znane z przygód Mścicieli, tak więc Loki ponownie przemówi głosem Marcina Bosaka, a doktor Selvig – Leona Charewicza. W filmie usłyszymy także: Annę Cieślak w roli Jane Foster, Henryka Talara jako Odyna, Rafała Rutkowskiego jako Malekitha, Angelikę Kurowską jako Darcy Lewis, Grzegorza Małeckiego jako Richarda, Mirosława Zbrojewicza jako Heimdalla, Joannę Jeżewską jako Friggę, Katarzynę Dąbrowską jako Sif, Grzegorza Damięckiego jako Fandrala, Artura Dziurmana jako Volstagga i Krzysztofa-Plewako Szczerbińskiego jako Hoguna. Reżyserem polskiej wersji jest Waldemar Modestowicz, dialogi napisał Jan Wecsile, zaś całość zrealizowano w studiu SDI Media Polska.

„Thor: Mroczny świat” to kontynuacja przygód Thora, który nie ustaje w walce o ocalenie Ziemi i pozostałych Ośmiu Królestw przed tajemniczym, starszym niż wszechświat wrogiem.
Po wydarzeniach z filmów „Thor” i „Avengers”, Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha powraca, by zepchnąć wszechświat w ciemność. Stając do walki z wrogiem, którego nie może pokonać nawet Asgard pod wodzą Odyna, superbohater musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster i poświęci wszystko, by ratować nas wszystkich.

Odpowiedz