Aktorskie nowości Disneya na najbliższe lata

The Walt Disney Company Polska już od ponad roku konsekwentnie dubbinguje wszystkie filmy aktorskie wprowadzane na ekrany kin i nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie coś miało się w tej kwestii zmienić. W tym roku czeka nas jeszcze Thor: Mroczny świat, ale i najbliższe lata prezentują się interesująco:

  1. Saving Mr. Banks (premiera w Polsce: 24 stycznia 2014) – biograficzna opowieść o Walcie Disneyu w reżyserii Johna Lee Hancocka (Wielki Mike: The Blind Side). W rolach głównych Tom Hanks, Colin Farrell i Emma Thompson.
  2. Captain America: The Winter Soldier (premiera światowa: 2 kwietnia 2014) – kontynuacja Captaina Ameriki: Pierwszego starcia w reżyserii szerzej nieznanych braci Anthony’ego i Joego Russo. W roli głównej powróci Chris Evans, swoje role powtórzą również Samuel L. Jackson (Nick Fury), Cobie Smulders (Maria Hill) i Scarlett Johansson (Czarna Wdowa). W obsadzie znalazł się także Robert Redford.
  3. Maleficent (premiera światowa: 2 lipca 2014) – reżyserowana przez Roberta Stromberga, zdobywcę dwóch Oscarów za najlepszą scenografię (Alicja w krainie czarów, Avatar), opowieść o Królewnie Śnieżce widziana oczyma złej czarownicy. W tytułowej roli Angelina Jolie, na ekranie zobaczymy również m.in. Juno Temple.
  4. Guardians of the Galaxy (premiera światowa: 31 lipca 2014) – kolejna adaptacja komiksu Marvela o grupie superbohaterów. Za reżyserię odpowiada James Gunn (Movie 43, Tromeo i Julia, Super), zaś w filmie zobaczymy m.in. Zoë Saldañę, Benicia del Toro, Glenn Close i Vina Diesla.
  5. Tomorrowland (premiera światowa: 12 grudnia 2014) – science-fiction w reżyserii Brada Birda (Ratatuj, Mission: Impossible – Ghost Protocol), z George’em Clooneyem, Hugh Lauriem i Britt Robertson (Tajemny krąg) w rolach głównych.
  6. Into the Woods (premiera światowa: 25 grudnia 2014) – familijny musical fantasy w reżyserii Roba Marshalla (Chicago, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach). W filmie zobaczymy m.in. Meryl Streep, Johnny’ego Deppa, Chrisa Pine’a i Emily Blunt.
  7. Cinderella (premiera światowa: 13 marca 2015) – aktorska wersja Kopciuszka w reżyserii Kennetha Branagh (uznane filmowe adaptacje dramatów Shakespeare’a, Thor). W obsadzie m.in. Helena Bonham Carter, Cate Blanchett, Richard Madden (Gra o tron) i Stellan Skarsgård (doktor Selvig z filmów osadzonych w uniwersum Marvela).
  8. Na 2015 rok zapowiedziane zostały również takie filmy jak Piraci z Karaibów V, Gwiezdne wojny VII czy sequel TRON-a: Dziedzictwa, na chwilę obecną nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie trafią one do kin.

Biorąc pod uwagę, że większość powyższych filmów to produkcje powstałe na podstawie komiksów, filmy familijne, albo kontynuacje dochodowych franczyz, dubbing do nich wydaje się bardzo prawdopodobny. Wątpliwości można mieć jedynie co do Saving Mr. Banks (produkcja biograficzna, która prawdopodobnie nie przyciągnie do kina zbyt wielu Polaków, więc dubbing do niej może być mało opłacalny) i Tomorrowland (nowa, niesprawdzona jeszcze marka).

Odpowiedz